Погляньте, які пишні та красиві. Милуватися ними можна скільки завгодно, а от торкатися боязко, бо можна поколотися. Цю квітку, схожу на їжачка за своїм зовнішнім виглядом і колючками не важко впізнати, адже це кактус, батьківщиною якого є Північна та Південна Америка, Вест-Індія, Африка, Мадагаскар, Шрі-Ланка, Середземномор'я та узбережжя Криму. А ще ці рослини невибагливі в побуті, тому їх легко розмножувати і доглядати вдома.
А чи відомо вам, що це диво природи, яке може рости серед каміння, на сухих схилах, чи у піску використовують для приготування їжі та напоїв, - плоди часто додають у компоти, їдять сирими, роблять з них кактусове варення. У кактусі є багато вологи, тому ця рослина часто рятувала мандрівників у пустелі від спраги. Відомо, що кактуси використовують у медичних цілях, а із шипів цієї рослини виробляють гачки, гребінці, голки.
Серед розмаїття кактусів, а їх ботаніками нараховано близько 3000 видів, є багато оригінальних і цікавих, із деякими хочу Вас ознайомити.
Пітахайя, або драконячі фрукти. Ця рослина належать до сімейства кактусових. За смаком пітахайя нагадує банан і ківі, а ще з пітахайї варять варення, готують соуси, додають у різні кондитерські вироби, молочні продукти.
Особливий вид кактуса, який називається блакитна агава використовується при виробництві текіли.
Коріння мексиканського пейотлевого кактуса (Lophophora williamsii) використовуються шаманами для входження в транс через їх галюциногенні властивості.
Найменшим у світі є кактус Блоссфельда. Ця дивовижна квітка привертає увагу багатьох квітникарів мініатюрними розмірами і красою цвітіння.
Свою назву квітка отримала завдяки Гаррі Блоссфельду - відважному мандрівникові і колекціонеру кактусів з Німеччини.
У Мексиці кактус під назвою опунцій фікус-індика є одним з улюблених харчових рослин.
Як розмножувати і доглядати кактуси, допоможуть видання із фонду бібліотеки.
Кімнатні рослини : енциклопедичний довідник-порадник / уклад. Г. Г. Якубовська. - Київ : Школа, 2010. - 143 с. : іл.
Святенко, Юлія. Кімнатне квітникарство : енциклопедія квітникаря / Ю. Святенко. - Харків : Ранок, 2009. - 159 с.
Святенко, Юлія. Кімнатні квіти / Ю. Святенко. - Харків : Ранок : Веста, 2010. - 143 с. : іл. - (Енциклопедія домашнього затишку).
Цвєткова, Марія. Нова енциклопедія кімнатних рослин : для початківців, для впевнених у собі та досвідчених квітникарів / М. Цвєткова ; іл. В. Кудіна. - Харків : Школа, 2013. - 215 с. : фотоіл., іл.
Зробити кактуси своїми руками ви зможете за допомогою таких видань.
Вірко, Олена. Квіти з бісеру. Кімнатні і садові / О. Вірко. - Донецьк : Скіф, 2010. - 64 с. : іл.
Діброва, Аліна. Саморобки з солоного тіста / А. Діброва. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2011. - 64 с. : іл. - (Дива власноруч).
Соколова, Світлана. Азбука оригамі / С. Соколова. - Київ : Країна Мрій, 2006. - 432 с. : іл. - (Маленька майстриня).
А такі кактуси створили читачі Львівської обласної бібліотеки для дітей. Правда гарно? Спробуйте і Ви))
Немає коментарів:
Дописати коментар