Медіаграмотність

У наш час надважливо бути медіаграмотними! Японський письменник Харукі Муракамі якось сказав: «До 95 % усієї інформації, яку сприймають твої очі та вуха щодня, заздалегідь відібрані з чиєїсь волі та оплачені з чиєїсь кишені».
Щоб навчитися уникати неякісний контент – потрібно розвивати навичку медіаграмотності. Ми відібрали для вас корисні лінки на цю тему та інший додатковий матеріал. 
Маємо надію, що дані ресурси стануть для вас хорошим орієнтиром у медійному просторі!

Корисні лінки:
Тренд ХХІ століття – медіаграмотність. Заснований у 2016 році проект Media IQ покликаний допомогти усім українцям розвинути своє критичне мислення і стати більш медіаграмотними. 
Подорожуйте разом з Фарідом та Софією чарівним світом медіаграмотності та критичного мислення у 13 серійному мінісеріалі "П'ятихвилинка медіаграмотності".
Мультимедійний онлайн-посібник, що містить текстову інформацію, інфографіку та відео про різні типи медіа, що допомагають навчитися орієнтується у складних лабіринтах інформації.
Курс з медіаграмотності на платформі EdEra пояснює, як орієнтуватися в інформації довкола та як розпізнавати дезінформацію та пропаганду.
Проект VoxCheck та EdEra створили онлайн-курс «Фактчек: Довіряй-перевіряй» саме для тих, хто хоче споживати тільки правдиву інформацію і не потрапляти у пастку фейків та міфів.
Курс складається із десяти модулів, в яких експерти розповідають про те, як створюються новини, які існують професійні стандарти, етичні дилеми, в який спосіб можуть маніпулювати медіа суспільною думкою через новини, хто є основними медіавласниками в Україні. Курс розрахований на широке коло користувачів.
Корисні матеріали освітнього проекту «На Урок» допоможуть сформувати навички медіаграмотності в учнів та навчити їх відрізняти фейки від фактів.
Онлайн-простір настільки підступний, що іноді навіть дорослим складно убезпечити себе від ризиків і загроз. Добірка матеріалів допоможе підготувати свідомих медіакористувачів.
Добірка тестів, ігор та вебквестів, яка навчить відрізняти факти від суджень, виявляти фейки та маніпулятивний контент, аналізувати інформацію та аргументувати свої відповіді. 
Коротке тестування, яке складається з базових запитань на перевірку знань по медіаграмотності на сайті національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" Міністерства культури та інформаційної політики України.
Пройдіть онлайн-тест і дізнайтеся, як  реагувати на різні критичні ситуації в житті та інтернеті. Обговорення ситуацій, описаних у цьому тесті, допоможуть розвинути критичне мислення.
Навчальна гра з медіаосвіти – частина курсу з медіаграмотності, розробленого спеціально для загальноосвітніх шкіл, що допоможе більше дізнатися про інформаційне/медійне поле.
Це посібник для вчителів, які викладають медіаграмотність в середній школі. Він містить плани-конспекти занять відповідно до тем програми «Основи медіаграмотності для 8 (9) класів», кожна з яких охоплює серію уроків. У конспектах також наведено велику кількість основних та додаткових ресурсів та матеріалів.
Як відрізнити фейки від дійсних фактів? - перевірте це у цікавій вікторині.
Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, в інтернеті та на телебаченні.

Основи медіаграмотності для дітей у короткому відео


Гра "Бути медіаграмотним - круто"! Перевірте свої знання)


Бібліотечні книги по медіаграмотності


 

Немає коментарів:

Дописати коментар