У суспільстві здорову, сильну і красиву особу звикли вважати своєрідним еталоном людини розумної й досконалої. Але якщо ти людина з особливими потребами, то що тоді? Ми схильні замовчувати та оминати проблеми неповносправних людей, забуваючи, що вони — такі ж люди, як і ми. Чи є неповносправність даром? Що особливого мають ті, у яких немічне тіло? Відповіді на ці питання Ви знайдете, прочитавши наступні книги.
Радушинська, Оксана. Метелики в крижаних панцирах / фото на обкл. Х. Штурмак. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 159 с.
Це повість про дівчинку-підлітка, прикуту до інвалідного візка після автомобільної катастрофи, у якій загинули її батьки. Чи зможе героїня знайти справжніх друзів і навіть перше кохання? Чи зможе відкритися світові, перебуваючи у панцирі зі страху перед людським нерозумінням, перешіптуванням за спиною? Чи зможе довести усім довкола і насамперед собі, що найважливіше — людська гідність?
Бачинський, Андрій. 140 децибелів тиші / дизайн обкл.
А. Бочко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 127 с.
В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру й відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також — вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха...
Матіяш, Дзвінка. Марта з вулиці Святого Миколая / худож.
оформл. Н. Пастушенко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 233 с.
Ця повість адресована підліткам. У ній розповідається історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних та друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату, про дружбу з неповносправною жінкою Поліною, прикутою до інвалідного візка, яка ні на мить не втрачає оптимізму та любові до життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар