2. «Обережно, діти!» Марії Ткачівської — дотепна й жвава історія про хлопчачі витівки. Другий розділ книжки, присвячений шкільним будням 8-річного хлопчака на ім’я Марко, можна було б видати окремо як добру шкільну повістинку. Сюжет простий і завжди актуальний: як цілком нормальні й бешкетливі діти переживають нудьгу шкільних уроків. Мова повісті проста, з великою кількістю діалогів. Колізії цікаві та упізнавані і для дітей, і для дорослих. Місцями книжка нагадує французьку «хлопчачу» класику — «Малого Ніколя» Жан-Жака Сампе й Рене Ґоссіні. Утім, деякі моменти дітлахам будуть далекі; імовірно, батькам доведеться пояснити, хто такий «дід» Сталлоне й «тітка» Памела Андерсон і чому при згадці цих імен потрібно сміятися.
3. Дівчата зрадіють новій історії з серії про Трейсі Бікер британської письменниці . Трейсі — сирота, більшість її проблем так чи інакше обертаються навколо цього факту. У новій повісті Джаклін Вілсон «Слабо» Трейсі намагається вжитися з прийомною мамою, сказати б, перевіряє її на міцність. Звісно, їй також доводиться ходити в школу, де вчителі нерідко не розуміють величини Трейсиних талантів, а школярі, як відомо, не відзначаються толерантністю й чутливістю до чужих комплексів. Книжку написано від першої особи, український переклад жвавий, цілісний і дотепний.
4. Читачам середнього шкільного віку цікаво буде прочитати повість харківського письменника Валентина Бердта «Мій друг Юрко Циркуль та інші». Книжка отримала у 2012 році премію "Великий їжак". Це міська історія про будні й проблеми харківських підлітків — Вадька Журбіна, його друга Юрка Циркуля та інших. Історія про світ, у якому діти знають ціну мобільному телефону (у гривнях, оскільки самі мусять збирати на нього гроші), дружбі й людському життю. Автор не лише розважає читачів веселими шкільними пригодами, а й намагається відверто говорити з підлітками про серйозні речі — для прикладу, такі, як хвороби найближчих людей.
7. Якщо ви розгорнете книжку І. Андрусяка "Вісім днів із життя Бурундука" лише тому, що захочете прочитати щось цікавеньке про бурундуків, ховрахів, пацюків чи інших гризунів, – тоді вам не по дорозі! Тому що ніякий він не Бурундук! Він - Івась Бондарук. А що його в класі так прозивають – то це, знаєте, не дуже приємна штука...
Івась мріє бути героєм класу, а може, й усієї школи?! Стрибати через козла і лазити по канату, забивати хвацькі голи й не боятися навіть директора… Тоді хлопці завжди братимуть його в команду, а головне – ніхто не насміхатиметься й не називатиме образливим прізвиськом.
Але що ж він повинен для цього зробити?! Можливо, попросити допомоги у батьків? Чи ні?
8. Повість Люби Балух «Мартусині уроки» – це розповідь про життєві уроки дівчинки Мартусі, які їй довелось пройти у першій половині дев’яностих років двадцятого століття в Україні. Драматичний початок та щасливий кінець повісті змусять замислитись над істинними цінностями життя. Міцний духовний стержень та вчинки головної героїні приємно здивують читача і відгукнуться в серці повагою до сильної духом дівчинки.
Немає коментарів:
Дописати коментар