Літературна сторінка

06.11.2019
Вітаємо перекладача Андрія Содомору!
Відомий український перекладач, письменник, науковець, професор класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Содомора отримав премію Міста літератури ЮНЕСКО-2019 за переклад творів Гесіода "Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла".
Львівську премію Міста літератури ЮНЕСКО-2019 отримав перекладач Андрій Содомора

 29.03.2019
Сходження на Фудзіяму

Відомому українському перекладачеві Іванові Петровичу Дзюбу виповнюється 85 років. Про перекладацьку діяльність ювіляра читайте:

Дзюб, Іван. Сходження на Фудзіяму / І. Дзюб ; розмовляв І. Добровольський // Літературна Україна. - № 11, 16 березня. -  С. 14

15.03.2019
Лауреати Шевченківської премії - 2019
19 лютого Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка - найвищої державної нагороди України в галузі культури і мистецтва, назвав цьогорічних лауреатів. У 2019 році премію отримають:
  • у номінації "Публіцистика, журналістика" - Богдан Горинь і Оксана Забужко;
  • "Музичне мистецтво" - композитор Володимир Шейко;
  • "Візуальне мистецтво" художник-графік і каліграф Василь Чебаник;
  • "Кіномистецтво" - режисер Роман Бондарчук;
  • "Театральне мистецтво" – режисер Ростислав Держипільський.
Більше:
Лауреати Шевченківської премії - 2019 // Українська літературна газета. - 2019. - № 4. - С. 2
Оголошені лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка


15.02.2019 
Американські школи заохочують дітей до читання величезними муралами у вигляді книжок 
Учні однієї зі шкіл у США, що в штаті Іллінойс, повернулися після зимових канікул і не впізнали коридор рідного навчального закладу. Тут адміністрація школи розмістила шість гігантських «книжок»: покрила виступи стіни біля дверей у класи вініловими принтами популярних книжок. Вони схожі на реальні книжкові суперобгортки. 
Читайте далі:
Літературна Україна. - 2019. - № 3-4, 26 січня. - С. 15
 
28.01.2019
Іван Андрусяк став лауреатом премії імені Лесі Українки
Прикарпатський письменник Іван Андрусяк став лауреатом цьогорічної Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки. Про це повідомили у Спілці письменників Івано-Франківщини. Іван Андрусяк переміг у номінації «Літературні твори для дітей і юнацтва» за книжки "Третій сніг" і "Зайчикова книжечка".
Читайте далі: 

Іван Андрусяк
Книги Івана Андрусяка 

23.01.2019
Новим президентом Українського ПЕН став Андрій Курков 
Таке рішення ухвалили члени Українського ПЕН під час Загальних звітно-виборчих зборів. За Статутом Українського ПЕН, Андрій Курков очолюватиме організацію протягом 2 років.  
Читайте далі:  Про призначення Андрія Куркова

19.10.2018
"Молочник" отримав Букерівську премію
 
Цьогорічною переможницею Букерівської премії стала ірландська письменниця Анна Бернс за "неймовірно оригінальний" роман "Молочник".
За джерелами:
Ільїна М. "Молочник" отримав Букерівську премію / М. Ільїна //  Львівська пошта. - 2018. - № 82, 18 жовтня. - С. 12
Анна Бернс отримала Букерівську премію за роман «Молочник»


17.10.2018
Експерти назвали кращі романи ХХІ століття
Лідирує у рейтингу роман Гелен де Уїтт "Останній самурай". Повний список налічує 100 літературних робіт. 
За джерелами:
Літературна Україна. - 2018. - № 35, 27 вересня. - С. 15
Експерти назвали кращі романи 21-го століття


10.09.2018
Фіналісти Нобелівської премії з літератури
У Швеції оприлюднили список з чотирьох фіналістів на альтернативну Нобелівську премію з літератури. До короткого списку увійшли четверо авторів, серед яких британець Ніл Гейман, японець Харукі Муракамі, карибська письменниця Маріз Конде, в'єтнамка Кім Тхюї. Оскільки Нобелівську премію з літератури у 2018 році не вручатимуть, Шведська академія планує оголосити у 2019 році двох переможців.
Читайте більше:
Альтернативний Нобель з літератури: нова шведська академія оголосила фіналістів // Літературна Україна. - 2018. - № 32, 6 вересня. - С. 15
  

06.09.2018 
Премію імені Василя Стуса отримав Борис Ґудзяк
Цьогорічну премію імені Василя Стуса отримав президент Католицького університету, єпископ Борис Ґудзяк. Премія імені Василя Стуса заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928-2014). Її вручають за внесок в українську культуру та активну громадянську позицію.
За джерелом:
Українська літературна газета. - 2018. - № 17, 24 серпня. - С. 3
  
Бібліотека почала постити в Instagram перекази класичних літературних творів
Нью-Йоркська публічна бібліотека почала постити в Instagram - Insta Novels - перекази класичних літературних творів в анімованих цифрових романах. Перша книга, яка з'явилась в Insta Novels, була "Аліса в країні чудес" Льюїса Керрола. У найближчі місяці там можна буде побачити сторіс по "Жовтим шпалерам" Шарлотти Перкінс Гілман і "Перетворення" Франца Кафки.
За джерелом:
Літературна Україна. - 2018. - № 31, 30 серпня. - С. 15


31.08.2018
Хто із закордонних гостів візьме участь на 25-му ювілейному Форумі видавців і як змінився логотип заходу?
Спеціальні гості форуму: Марсі Шор (США), Енн Епплбом (США), Фредерік Бегбеде (Франція), Генрі Марш (Велика Британія), Кейт Фокс (Велика Британія), Яцек Дукай (Польща), Пітер Воттс (Канада), Януш Леон Вишневський (Польща), Мухарем Баздуль (Боснія). 
Новий логотип форуму символізує відкриту книгу, яка концептуально поєднує у собі чотири стихії: землю, вогонь, воду та повітря. "Ми об’єднуємо людей і пропонуємо їм: літати з книжками, горіти книжками, пірнати у книжки, зростати з книжками. І все це з нашим звичним Форумом видавців, який перетворюється на BookForumLviv!" – йдеться у повідомленні.
Читайте більше: 
Форум видавців стає BoorForumLviv // Ратуша. - 2018. - № 34, 30 серпня-5 вересня. - С. 15 
Львівський Форум видавців змінюється: представлено новий логотип заходу


27.08.2018
Фредерік Беґбеде приїде на 25-й Форум Видавців у Львові
Спеціальним гостем 25-го Форуму Видавців у Львові стане культовий французький прозаїк Фредерік Беґбеде. Його, як і в 2016 році, знову запросили організатори Форуму. Зірковий автор презентуватиме український переклад своєї нової книжки "Нескінченне життя", яка вийде у видавництві "КМ-Букс".
Читайте більше: 
Форум видавців знову запросив Фредеріка Беґбеде // Українська літературна газета. - 2018. - № 15,  27 липня. - С. 5 
Фредерік Беґбедер приїде на 25 Форум видавців у Львові


25.07.2018
Найкраща книжка за 50 років
Премію "Золотий Букер", що вручається за найкращу книжку за всі 50 років існування нагороди, отримав роман "Англійський пацієнт" Майкла Ондатже.
Читайте більше:
Букерівська премія назвала найкращу книжку за 50 років // Літературна Україна. - 2018. - № 25, 19 липня. - С. 15Лауреати Міжнародної премії Івана Франка
В Австрії в Інституті славістики Віденського університету було визначено цьогорічних лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка.
У номінації "За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук" лауреатом став Йоганнес Ремі за працю "Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років".
У номінації "За вагомі досягнення у галузі україністики" перемогу здобула монографія "...І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках" авторства Ярослави Мельник.
Церемонія нагородження відбудеться 27 серпня 2018 року у Дрогобичі на Львівщині, де народився Іван Франко.
Міжнародну премію імені Івана Франка було засновано у 2015 році онуком письменника Роландом Франком.
Читайте більше:
Оприлюднено імена лауреатів міжнародної премії Франка // Літературна Україна. - 2018. - № 25, 19 липня. - С. 3 

Лауреат премії імені Бориса Нечерди
Літературна премія імені Бориса Нечерди Ліги українських меценатів за 2018 рік присуджена поетесі Олені Пашук за збірку "Паранджа".


Читайте більше:
Олена Пашук - лауреат премії імені Бориса Нечерди // Літературна Україна. - 2018. - № 25, 19 липня. - С. 3 


20.07.2018
Письменник Богдан Коломійчук представив свій роман про сина геніального австрійського композитора 
Презентація книги Богдана Коломійчука "Моцарт із Лемберга" відбулася у Дзеркальній залі палацу Потоцьких. Книжку сучасного автора до друку підготувало Видавництво Старого Лева.
Читайте більше:
Чорно-біле життя Моцарта з Лемберга : письменник Богдан Коломійчук представив свій роман про сина австрійського композитора // Високий замок. - № 79, 20-22 липня. - С. 4
У Львові презентували книгу про невідомого Моцарта
19.07.2018
Презентація збірника "Цвіт ранньої весни" у Львівській обласній бібліотеці для дітей
У видавництві "Сполом" побачив світ збірник творчості молодих літераторів "Цвіт ранньої весни", куди увійшли твори поетів і прозаїків, які відвідували літстудію "Джерельце" протягом 30-ти років при Львівській обласній бібліотеці для дітей. Свято відбулося у стінах бібліотеки. На заході були присутні відомі поети Ігор Калинець, Ігор Павлюк та інші почесні гості. Про діяльність літературної студії "Джерельце" читайте більше:
Цвіт ранньої весни: літстудії "Джерельце" - 30 років // Слово Просвіти. - 2018. - № 28, 12-18 липня. - С. 16

Цвіт ранньої весни 


16.07.2018
Восени вийде книжка Джоан Роулінг "Гаррі Поттер: Історія магії" в українському перекладі Віктора Морозова
"Гаррі Поттер: Історія магії" - це офіційна книга виставки, плід незабутньої співпраці видавництва Bloomsbury, Дж. К. Роулінг і блискучих кураторів Британської бібліотеки. Читачі зможуть познайомитися із стародавніми книгами заклинань, чудово проілюстрованими сувоями, які розкривають секрет Еліксиру життя, корінням мандрагори, малюнками кентаврів та справжньою мітлою відьми...
Читайте більше:
Восени вийде український переклад книги "Гаррі Поттер: Історія магії" // Літературна Україна. - 2018. - № 24, 12 липня. - С. 15Таня Малярчук здобула премію імені Інґеборґ Бахманн
Українська письменниця Таня Малярчук стала лауреаткою австрійської літературної премії імені Інґеборґ Бахманн за твір німецькою мовою "Жаби у морі". Книга висвітлює брак цікавості молодого покоління до родичів похилого віку.
Читайте більше:
Таня Малярчук здобула премію імені Інґеборґ Бахманн // Літературна Україна. - 2018. - № 24, 12 липня. - С. 15Лауреати премії імені Василя Мисика
20 червня 2018 року журі літературної премії імені Василя Мисика ухвалило відзначити літературною премією: в номінації переклад - книгу перекладів Наталі Горішної "Ігор-Сєверянин. Срібні медальйони"; в номінації поезія - книги віршів Раїси Харитонової "Життя без жодної підказки" та Інни Ковальчук "Крещендо".
Читайте більше: 
Лауреати премії імені Василя Мисика // Літературна Україна. - 2018. - № 24, 12 липня. - С. 3


13.07.2018
Лауреати літературного конкурсу патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди за 2018 рік  

Лауреатом першої премії став Богдан Чепурко за книги "Кровінка" та "Бручевиця"; другу премію отримав Микола Василенко - "Відлуння неспокою"; третя відзнака - "Двовійна" (щоденники спротиву) Михайла Пасічника.
Читати більше:
Лауреати премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди за 2018 рік // Українська літературна газета. - 2018. - № 12. - С.17


Присудження Премії імені Лесі Українки за 2017
У номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва" лауреатом премії імені Лесі Українки за 2017 рік стала художниця-графік Іванова Катерина за художнє оформлення книг: "Йде до нас колядочка", "Пісня тоненької очеретини" Василя Чухліба; "Лісовий урок" Станіслава Шаповалова. У номінації "Кінотвори для дітей та юнацтва" премію присуджено головному режисерові анімаційної студії "Новаторфільм" Ковалю Степану за анімаційний серіал "Професіонали".
Читайте більше:
Уряд присудив Премію імені Лесі Українки авторам кращих творів для дітей та юнацтва // Українська літературна газета. - 2018. - № 12. - С. 3


05.07.2018
Про перебування Василя Стуса у Львові

"Справді, він приїжджав двічі з Моршина, де лікувався, до Львова: на коляди під Новий рік - 31 грудня -1 січня 1972 р. Велика (більше півсотні колядників, є багато світлин) ватага, уникаючи конфліктів, аби колядувати на Різдво, відвідала на радянський новий рік (зрештою, і не тільки) багато родин і навіть установ. Були і в будинку, де мешкали письменники, саме там були хвилинні зустрічі зі згаданими Петренком і Іваничуком та ще кількома десятками достойних людей..."
Читайте більше:
Калинець, Ігор. Василь Стус у Львові // І. Калинець // Слово Просвіти. - 2018. - № 26, 28 червня-4 липня. - С. 702.07.2018
Ольга Токарчук  - лауреат Міжнародної Букерівської премії 2018 року

Лауреатом Міжнародної Букерівської премії 2018 року стала польська письменниця і поетеса Ольга Токарчук. Церемонія вручення відбулася в лондонському Музеї Вікторії і Альберта, повідомляється на сайті премії. Премію присудили за роман "Польоти"(Flights), переклад - Дженніфер Крофт.
Читайте більше:
Лауреатом Букерівської премії стала Ольга Токарчук // Українська літературна газета. - 2018. - № 11, 1 червня. - С. 17

                               
Спогади про Б. Возницького                             
"Живеш серед тисяч людей і в суєті мирській, бува, навіть не встигаєш уважно розглянути їхні обличчя чи задуматися над їхніми долями. І раптом винагодиться така хвилина, коли ти раптом спильна глянеш на людину й мовби вперше її побачиш, услухаєшся в її слова і збагнеш: ти ж зовсім її не знав. Напівавтоматичне, етикетне спілкування нічого не казало вам одне про одного. Так у мене сталося з Борисом Возницьким".  
Уривок із мемуарної книжки "Тіні в дзеркалі" Михайла Слабошпицького, яка уже готується до друку у видавництві "Ярославів Вал".
Читайте більше:
Слабошпицький, Михайло. Загадка з багатьма невідомими / М. Слабошпицький // Слово Просвіти. - 2018. - № 26, 28 червня-4 липня. - С. 7
Немає коментарів:

Опублікувати коментар