Новинки-цікавинки

Історія УкраїниУ газеті "Історія України" № 6 (березень), 2018 читайте:
 • Подобєд, Олена. Чернівці: записки мандрівника : місто троянд і толерантності / О. Подобєд // Історія України. - 2018. - № 6 (березень). - С. 18-21. - Бібліогр.: с. 21.
Коли вперше потрапляєш у Чернівці, звертаєш увагу на архітектуру. Мабуть, у жодному місті України не зберігся до наших днів такий цілісний ансамбль XIX — початку XX ст., відомий своїми стильними будівлями, створеними представниками віденської школи модерну. На вулицях можна почути, окрім української, румунську, польську, німецьку й іврит. Не можна оминути й шикарні кущі троянд, що прикрашають центр міста. Тож завітаймо до міста, щоб помилуватися його архітектурою, дізнатися про знаменитих чернівчан і насолодитися ароматом троянд.

Біологія


У газеті "Біологія" № 5 (березень), 2018 читайте:
 • Онофрійчук, Оксана. Школа тварин : формування компетентності в позакласній діяльності / О. Онофрійчук // Біологія. - 2018. - № 5 (березень). - С. 16-24. - Бібліогр.: с. 23.
Формуванню ключових компетентностей з біології сприяє не лише урочна, але й позакласна робота. Позакласні заходи з біології вимагають від учнів не тільки творчо використовувати знання, а й практично їх застосовувати. На цих заходах формується життєва компетентність учнів. Позакласна робота з біології сприяє формуванню в дітей почуття винятковості під час власних пошуків.

Історія УкраїниУ газеті "Історія України" № 5 (березень), 2018 читайте:
 • Коляда, Ігор. Маловідома сторінка творчої біографії Кобзаря / І. Коляда, Ю. Коляда, В. Гудима // Історія України. - 2018. - № 5 (березень). - С. 7-12. - Бібліогр.: с. 12.
Опера Петра Чайковського "Мазепа" вперше була поставлена на московській сцені у 1884 р. Проте майже за півстоліття до цього в Яготині Варвара Рєпніна, Петро Селецький і Тарас Шевченко планували створити власну оперу про українського гетьмана.
 • Подобєд, Андрій. Історичне місто Чернігів : спадщина віків / А. Подобєд // Історія України. - 2018. - № 5 (березень). - С. 25-29. - Бібліогр.: с. 29.
Чернігів — одне з найдавніших міст України, писемна історія якого налічує понад 1100 років. Спочатку місто було столицею великого князівства, згодом — центром воєводства у складі Речі Посполитої, козацького полку Гетьманської держави, губернії у складі Російської імперії, області у радянські часи, а також осередком монументального зодчества, культури й освіти. Тому Чернігів як найдавніший історичний центр Лівобережної України з великим історико-культурним потенціалом віднесено до категорії історичних міст.


Краєзнавство. Географія. Туризм


У газеті "Краєзнавство. Географія. Туризм" № 5 (березень), 2018 читайте:
 • Шуліка, Катерина. Населення України та світу : демографічні процеси та статево-віковий склад / К. Шуліка // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2018. - № 5 (березень). - С. 23-28.
У статті подано орієнтовні схеми уроків щодо вивчення демографічних процесів в Україні та світі; визначення чинників, що впливають на кількість населення. Цікавою для розгляду в цьому контексті є міграційна та демографічна політика різних держав світу.

Історія України


У газеті "Історія України" № 4 (лютий), 2018 читайте:
 • Боровик, Світлана. Кримське ханство : історія України : 8-й клас // Історія України. - 2018. - № 4 (лютий). - С. 17-23. - Бібліогр.: с. 21.
Коли і за яких обставин утворено Кримське ханство? Що становило основу господарської діяльності держави? Яку віру сповідували кримські татари? Про все це ви дізнаєтеся із публікації.

БіологіяУ газеті "Біологія" № 4 (лютий), 2018 читайте:
 • Фефілова, Ольга. Царство Гриби : цикл уроків / О. Фефілова // Біологія. - 2018. - № 4 (лютий). - С. 9-17.   
Наука про гриби — мікологія — розвивалася дуже повільно. Надто довго не могла пояснити таємницю грибного світу. Тому про гриби вигадували неймовірні історії. Так, хороший урожай шапкових грибів в одних місцях недобру славу мав, а в інших — навпаки. Людей дивувала раптова поява грибів та їхній швидкий ріст. Багато дивовижного й незвичайного в тому, як ростуть і яку мають будову гриби, які ми збираємо в лісі.
 • Ланько, Оксана. Мутаційна мінливість : урок-проект / О. Ланько // Біологія. - 2018. - № 4 (лютий). - С. 31-41. 
Робота над проектом — практика особистісно зорієнтованого навчання під час конкретної діяльності учня, на основі його вільного вибору, з урахуванням його інтересів. Німецький педагог А. Флітнер зазначав: «Проектна діяльність — навчальний процес, у якому обов'язково беруть участь розум, серце і руки, тобто осмислення самостійно добутої інформації здійснюється крізь призму особистого ставлення до неї та оцінювання результатів у кінцевому продукті». Проектування — особливий тип інтелектуальної діяльності, ключовою особливістю якої є перспек­тивна спрямована орієнтація та практичність.


Краєзнавство. Географія. ТуризмУ газеті "Краєзнавство. Географія. Туризм" № 4 (лютий), 2018 читайте:
 • Сташко, Жанна. Богдан Гаврилишин - найвпливовіший українець у світі : цікаві спогади й життєві факти / Ж. Сташко // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2018. - № 4 (лютий). - С. 4-12. - Бібліогр.: с. 12.
Щороку в Давосі (Швейцарія) проходить Всесвітній економічний форум, на який збираються політичні та економічні еліти світу, аби обговорити економічні та політичні проблеми, які мають світове значення. Але не всі знають, що його хрещеним батьком уважають нашого співвітчизника, Богдана Гаврилишина, геніального економіста, почесного доктора права п’яти університетів, члена Римського клубу, учасника ініціативної групи «Першого грудня» і меце­ната, який попри канадський паспорт завжди культиву­вав своє українське походження.
 • Костриця-Лавринюк, Людмила. Україна та держави Північної Америки : відкритий урок : 7-й клас / Л. Костриця-Лавринюк // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2018. - № 4 (лютий). - С. 21-32. 
Пропонуємо орієнтовний конспект уроку з вивчення природи та населення Північної Америки. Урок насичений цікавою тематичною інформацією, містить дидактичне напов­нення — ігри, навчальні прийоми, випереджальні завдання тощо.


Історія УкраїниУ газеті "Історія України" № 3 (лютий), 2018 читайте:
 • Історичні подорожі Україною : Чернігівщина // Історія України. - 2018. - № 3 (лютий). - С. 10-16.
Історія Чернігівщини  невід'ємна від історії всієї України. Про знаменні події, що відбувалися на території сучасної Чернігівської області протягом ХІІ-ХІХ ст.  далі у публікації.
 • Іваночко, Росина. На шляху до модернізації 6 всесвітня історія : 9-й клас // Історія України. - 2018. - № 3 (лютий). - Всесвітня історія. - № 2. - С. 1-10.
Чому наприкінці ХІХ ст. Англія втратила позиції лідера промисловості? У чому полягала суть ірландського питання для Англії? Яким було значення реформаторської діяльності Девіда Ллойд Джорджа? Якими були основні риси зовнішньої політики Англії? По все це ви дізнаєтеся з публікації.

Зарубіжна літератураУ газеті "Зарубіжна література" № 2 (лютий), 2018 читайте:
 • Сімон, Лариса. Поезія середини - лругої половини ХІХ ст. : цикл уроків : 10-й клас / Л. Сімон // Зарубіжна література. - 2018. - № 2 (лютий). - С. 32-48. - Бібліогр.: с. 48.  
На уроках вивчається символізм як літературний напрям ХІХ - початку ХХ ст., основні естетичні принципи та поетичне новаторство символістів, життєвий та творчий шлях Ш. Бодлера, П. Верлена, А. Рембо

Українська мова та літератураУ газеті "Українська мова та література" № 3-4 (лютий), 2018 читайте:
 • Буторина, Ірина. "Фейрі-тейл" педагогіка, або мистецтво маленьких кроків : казкопедагогіка / І. Буторина // Українська мова та література. - 2018. - № 3-4 (лютий). - С. 11-39. - Бібліогр.: с. 39.
Дивлячись у вічі своїм вихованцям, я частенько замислювалася над тим, чому ж ці очі тьмяніють через кілька хвилин після початку уроку?! Чому ж так важко підтримати вогник зацікавленості в їхніх очах, і що ж повинно стати тими жаринками, які допоможуть підтримувати його впродовж усього уроку?! Нарешті зрозуміла — вдала можливість самовираження, зокрема створення умов, за яких крок за кроком мої вихованці оволодіють універсальним інструментом для виявлення творчих здібностей. Таким інструментом для мене стала казкопедагогіка, або мистецтво створення авторських лінгвістичних і літературних казок, що допоможе учням засвоїти нові знання й передати їх іншим, які зможуть підтримати цими жаринками вогник і в своїх, таких напрочуд допитливих, оченятах.
 • Луговенко, Наталія. Складні випадки визначення роду іменників : практикум, завдання, тренувальні тести / Н. Луговенко // Українська мова та література. - 2018. - № 3-4 (лютий). - С. 40-82. - Бібліогр.: с. 66.
У роботі узагальнено матеріали для підготовки до ЗНО з української мови та літератури. Пропонований збірник допоможе учням вдумливо опрацьовувати значний за обсягом матеріал; перевірити свої вміння й навички; поповнити власний словниковий запас новими термінами; буде корисний для підвищення культури спілкування (забезпечення умов для вироблення мовної компетенції учнів). Дібрані практичні завдання та тести допоможуть у підготовці не лише до ЗНО з української мови та літератури, а також для олімпіад та інших мовно-літературних конкурсів. Для учнів, учителів, усіх, хто цікавиться мовою та культурою українського мовлення.

Біологія


У газеті "Біологія" № 3 (лютий), 2018 читайте:
 • Лучаківська, Юлія. ГМО : за і проти : круглий стіл / Ю. Лучаківська, О. Кваско // Біологія. - 2018. - № 3 (лютий). - С. 22-27.   
За даними сайту «Ліга. Бізнес» генно-модифіковані (ГМ) рослини в комерційних масштабах вирощують 28 країн світу на площі близько 190 млн га. Ще понад 30 країн дозволили використовувати ГМ-продукцію для харчових цілей і як корм для тварин. За оцінками Міжнародної служби сприяння розвитку аграрних біотехнологій (ІSААА), економічна вигода 18 млн фермерів від вирощування таких культур за 1996-2015 роки склала більше $ 150 млрд. В Україні так і не почалася публічна та аргументована дискусія про те, потрібні нам ГМО чи ні. Саме тому пропонуємо поговорити про це зі школярами на позакласному заході. Захід розраховано для дітей, які займаються у гуртках «Генетика», «Біотехнологія», «Молекулярна біологія» тощо, на базі позашкільних навчальних закладів та учнів 10-11 класів спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій.
 • Шурига, Людмила. Опорно-рухова система : дидактичний матеріал до теми / Л. Шурига // Біологія. - 2018. - № 3 (лютий). - С. 28-33.  
Cкелет — опора людини, а дидактичні матеріали до теми — опора учителя на уроці. Досвідчений педагог не лише ретельно планує власний урок, а й уміло імпровізує. Адже учитель не може відпустити учнів, коли матеріал уроку вичерпано, а довгоочікуваний дзвінок усе ще не пролунав. Тоді в пригоді стануть різні дидактичні прийоми: заповнення таблиць, складання схем, створення опорних конспектів чи змагання у бліц-вікторині. Саме для вчителів, які люблять планувати й уміють імпровізувати, пропонуємо дидактичні матеріали з теми «Опорно- рухова система» для 8-го класу.

Хімія


У газеті "Хімія" № 2 (лютий), 2018 читайте:
 • Малащенко, Оксана. Цікаво! Пізнавально! Повчально! : компетентнісні задачі з хімії / О. Малащенко // Хімія. - 2018. - № 2 (лютий). - С. 23-39. - Бібліогр.: с. 39.  
Знання — це зафіксована й перевірена практикою інфор­мація, яку може багаторазово використовувати людина для вирішення певних завдань. Процес навчання вже давно не зводиться до накопичення інформації та автоматичного її відтворення. Інформація пос­тійно оновлюється, а нові ситуації вимагають прийняття са­мостійних рішень. Сучасний навчальний заклад має підготу­вати майбутнього випускника до постійного інтелектуального розвитку й самовдосконалення, уміння приймати самостійні й нестандартні рішення, до роботи в інформаційному суспільстві.
 • Скоропад, Галина. Кальцій : урок патріотичного виховання : 10-й клас / Г. Скоропад // Хімія. - 2018. - № 2 (лютий). - С. 51-64. - Бібліогр.: с. 55.  
У Концепції національно-патріотичного виховання зазначено, що в її основі — ідея розвитку україн­ської державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та україн­ської політичної нації. Важливу роль у просвіт­ницькій діяльності займає відновлення історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України. У межах реалізації Концепції на уроках хімії пропо­нуємо розробку уроку на тему «Кальцій. Кальцій оксид і кальцій гідроксид. Солі кальцію. Поняття про твердість води та способи її усунення. Застосування найважливіших сполук кальцію».

Краєзнавство. Географія. ТуризмУ газеті "Краєзнавство. Географія. Туризм" № 3 (лютий), 2018 читайте:
 • Олійник, Ярослав. Географічному факультету - 85! : Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Сторінки історії та сьогодення / Я. Олійник // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2018. - № 3 (лютий). - С. 4-8. - Бібліогр.: с. 8.
Осінь 1933 року — це час відновлення роботи багатьох радян­ських університетів, серед яких і Київський державний універ­ситет. Перед ними поставлено завдання — підготувати в ас­пірантурі викладачів для вищої школи, працівників для на­уково-дослідних інститутів, заводських наукових лабора­торій та дослідних станцій, тобто зосередити підготовку наукових кадрів для всіх найважливіших галузей науки. Розпочато відновлення структури університету, ак­тивну наукову й педагогічну діяльність, серійне видання Наукових записок із природничих і гуманітарних наук. Створено нові факультети, зокрема й геолого-географічний. Пізніше в 1939 р. університетові передано Канівський біогеографічний заповідник, який став науково-експери­ментальною та навчальною базою для природничих фа­культетів. Так розпочато новий університетський етап геогра­фічної науки в Україні.


Біологія


У газеті "Біологія" № 2 (січень), 2018 читайте:
 • Бак, Вікторія. Метод аналогій : біоетичні підходи у викладанні біології в школі / В. Бак // Біологія. - 2018. - № 2 (січень). - С. 6-13. - Бібліогр.: с. 13.  
Сьогодення вирізняється динамічністю та швидкими змінами у всіх галузях суспільного життя. Особливо це стосується наукових досліджень. Погляд сучасного науковця сягає як глибин Всесвіту, так і мікроскопічної будови молекул, занурюючись у нано-світ планківських величин. Зазнає змін наукова парадигма, яка залучає до сучасного тлумачення світу категорію свідомості людини. Ми стаємо свідками зближення природничого та гуманітарного знання, що потребує від учителя природничих наук опанування новою методологією викладання, у якій певне місце належить людині, та отримання відповіді на питання: «Навіщо наукові знання необхідні для кожної конкретної дитини?» На нашу думку, для цього навчанню біології в школі слід надавати біоетичного спрямування.
 • Ланько, Оксана. Основні поняття генетики : методи генетичних досліджень / О. Ланько // Біологія. - 2018. - № 2 (січень). - С. 34-41. - Бібліогр.: с. 40.  
Результати генетичних досліджень свідчать, що інтелект не передається від батька до сина. Тобто, якщо ви — геній, то ваш син 100 % не успадкує ваших генів. Інтелект від батька може передаватися тільки дочці. І тільки наполовину. Дочки геніїв будуть рівно наполовину такі ж розумні, як і їх батьки, але їхні сини будуть геніями. Тож аби спрогнозувати розумові здібності свого сина, необхідно поглянути на батька своєї дружини (якщо він академік, то й онук його теж буде розумним). Формулюємо висновок для жінок: «Твій син за розумом — копія твого батька»; сварити його «ти такий же бездарний, як твій батько!» — не зовсім правильно. Це далеко не всі цікаві факти, які надають нам генетичні дослідження. Та навряд чи учні зможуть повноцінно зануритися у глибини науки, не знаючи основних понять генетики.

Історія УкраїниУ газеті "Історія України" № 2 (січень), 2018 читайте:
 • Історичні подорожі Україною : Чернігівщина // Історія України. - 2018. - № 2 (січень). - С. 9-15. - Бібліогр.: с. 15.
Кожний регіон України має славетну історію, вікові традиції, неповторну культуру. Із давніх-давен чернігівська земля знаходилась у центрі найголовніших подій, що відбувалися в різні часи на території нашої держави, вписала в її історію свої яскраві сторінки.

Краєзнавство. Географія. ТуризмУ газеті "Краєзнавство. Географія. Туризм" № 2 (січень), 2018 читайте:
 • Гіжинська, Клавдія. Північна Америка : тектонічні структури, рельєф, корисні копалини : 7-й клас / К. Гіжинська // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2018. - № 2 (січень). - С. 13-21.  
  Пропонуємо орієнтовний конспект уроку, який містить дидактичне наповнення, випереджальні завдання, елементи інтерактивного навчання.
 • Гриняєва, Наталія. Національний заповідник "Хортиця" : популяризація української архітектури та зодчества  / Н. Гриняєва, А. Скрябіна // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2018. - № 2 (січень). - Шкільний туризм. - 2018. - № 1. -  С. 1-8. - Бібліогр.: с. 7.  
Останнім часом у справі відродження національних традицій пріоритет надано краєзнавчому напряму, адже зокрема місцеві традиції є найзрозумілішими та найдо­ступнішими. Поданий матеріал є своєрідним путівником, що ознайомлює читача з історією виник­нення, становлення та зміною і перенесенням у сучасне життя музеїв української архітек­тури та архітектури просто неба (на прикладі історико-культурного заповідника «Хорти­ця») на острові як осередку історичної архітектурної спадщини з метою залучення гро­мадськості до популяризації розвитку туристичної галузі запорізького краю. Матеріали доцільно застосувати для вивчення та рекламування пам'яток куль­турно-мистецького, історичного та природничого напрямів у своїй місцевості.

Біологія


У газеті "Біологія" № 1 (січень), 2018 читайте:
 • Ковтуцька, Ірина. Ендокринна система : гуморальна регуляція функцій організму / І. Ковтуцька // Біологія. - 2018. - № 1 (січень). - С. 18-23. - Бібліогр.: с. 35.  
Адреналін асоціюється з чимось екстремально-небезпечним. Однак у звичайному житті цей гормон грає часом навіть більш важливу роль, ніж в екстрених ситуаціях. У невеликих дозах гормон присутній в організмі постійно. За його вироблення відповідають наднирники — один із органів ендокринної системи. Кожен день, приблизно о сьомій ранку, вони викидають у кров нову порцію адреналіну. Він мобілізує захисні функції організму та підтримує його в стані неспання, що допомагає нам упоратися зі стресом, викликаним неприємностями на роботі, складними ситуаціями або фізичною травмою тощо. Але адреналін це не єдиний гормон, який виділяється ендокринною системою. Саме цій темі присвячено урок у 8-му класі.
 • Кондратьєва, Наталія. Що? Де? Коли? : узагальнювальний урок із теми "Цитологія" / Н. Кондратьєва  // Біологія. - 2018. - № 1 (січень). - С. 24-31. - Бібліогр.: с. 31.  
Клітина — це основна структурно-функціональна одиниця всіх живих організмів, елементарна біологічна система. Виняток становлять віруси, котрі є неклітинними формами життя. На клітинному рівні повністю проявляються всі основні ознаки життя: обмін речовин та енергії, здатність до розмноження, збереження й передача спадкової інформації нащадкам тощо. Форма та розміри живих клітин різноманітні і залежать від походження та їхньої функції. Клітини бувають кулясті, зіркоподібні, багатогранні тощо. Одні клітини існують як самостійні елементарні біологічні системи, це одноклітинні організми — протозої, або найпростіші, до яких належать інфузорії, джгутикові, споровики, мікроспоридії. Інша група клітин існує у складі багатоклітинного організму, у якому вони забезпечують сукупність взаємодій між клітиною, тканинами й органами за участю системних регуляторних механізмів, зокрема нейрогуморальної регуляції. Пропонуємо перевірити знання учнів про елементарну структурно-функціональну одиницю живого у формі інтелектуальної гри.

Хімія


У газеті "Хімія" № 1 (січень), 2018 читайте:
 • Топтун, Михайло. Хімія в живописі : дослідження МАН / М. Топтун, Л. Козлова, Л. Зінько // Хімія. - 2018. - № 1 (січень). - С. 27-35. - Бібліогр.: с. 35.  
Живопис олійними фарбами — найдоско­наліша техніка живопису, що дає змогу най­повніше передавати світ, що оточує художника. Техніка олійного живопису завжди приваблювала портретистів, пейзажистів і майстрів інших жанрів об­разотворчого мистецтва. Знання техніки малювання та ма­теріалів живопису, їх специфічних особливостей допо­магає художникам найповніше реалізувати свій творчий задум, написати твір на високому художньо-естетично­му рівні. В олійному живописі художник повинен прагну­ти використовувати мінімальну кількість фарб, щоб створити враження багатобарвності.
 • Кузьменко, Наталія. Педагогіка співробітництва : шляхи вдосконалення уроку хімії / Н. Кузьменко // Хімія. - 2018. - № 1 (січень). - С. 36-47. - Бібліогр.: с. 47.  
Застосування сучасних інформаційних технологій з метою вдосконалення уроку на основі педагогі­ки співробітництва — одна з найважливіших і найстійкіших тенденцій розвитку світово­го освітнього процесу. Інформатизація на­вчання у вузькому розумінні — це засто­сування комп’ютера як засобу навчання, а в широкому розумінні — багатоцільове використання комп’ютерної техніки в нав­чально-виховному процесі. В останні роки у сучасній загальноосвітній школі комп’ютерна техніка й інші засоби інформа­ційних технологій стали частіше вико­ристовувати для вивчення більшості навчальних предметів. Не виняток і хімія.

 • Козлова, Лілія. Вода : склад молекули, властивості, поширення у природи / Л. Козлова // Хімія. - 2018. - № 1 (січень). - С. 51-58. 
Хімія як природнича наука є частиною духо­вної та матеріальної культури людства, а хімічна освіта — невід’ємним складником загальної культури особистості, яка живе, навчається, працює, творить в умовах використання високих технологій і новітніх матеріалів, зму­шена протистояти екологічним ризикам, зазнає різнобічних впливів інформації. Тому важли­во в учнях засобами навчального предмета формувати ключові та предметні компетент­ності. Інтегрований урок хімії та англій­ської мови дозволяє формувати не лише навчальні, а й комунікативні компетентності.

Українська мова та література


У газеті "Українська мова та література" № 1-2 (січень), 2018 читайте:
 • Дуняшенко, Наталія. Ніна Бічуя "Шпага Славка Беркути" : палітра людських відносин, де кожен знайде себе... / Н. Дуняшенко // Українська мова та література. - 2018. - № 1-2 (січень). - С. 22-31. - Бібліогр.: с. 31.  
Художній світ Ніни Бічуї особливий, бо це духовний світ людини, де постійно ведеться боротьба між добром і злом, де творяться дива, які ніхто не помічає. Це світ дитинства. Літературознавиця Тетяна Качак писала: ""Шпага Славка Беркути"  зразковий приклад актуальності майстерно написаного художнього тексту. Що робить створений майже півстоліття тому текст цікавим сучасним підліткам? Думаю, актуальність роману зумовлюють три основні фактори: герої, проблематика й авторський стиль".
 • Ковальчук, Любов. Горнятко кави з Надійкою Гербіш : засідання літературного кафе : 9-й клас  / Л. Ковальчук // Українська мова та література. - 2018. - № 1-2 (січень). - С. 41-46. - Бібліогр.: с. 45 
Твори Герої її історій  прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави чи плиткою шоколаду - хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й шоколадом і просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще в кожного з них є старі, улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.
 • Гелевань, Ольга. Використання елементів бібліопсихології на уроках української літератури  / О. Гелевань // Українська мова та література. - 2018. - № 1-2 (січень). - С. 74-85. - Бібліогр.: с. 85.
Література — мистецтво слова, тому вимагає особливого емоційного й інтелектуального підходу до її вивчення. Усвідомлюючи це, кожен учитель повинен поставити перед собою завдання: постійно викликати інтерес до читання, показати величезні можливості пізнання світу за допомогою книжок, сформувати розуміння, що книжки — безцінне багатство. Основним завданням педагогічної діяльності вчителя літератури є вироблення стратегії зацікавлення учнів читанням на основі законів бібліопсихології.

Зарубіжна література


У газеті "Зарубіжна література" № 1 (січень), 2018 читайте:
 • Мізіна, Тетяна. Джек Лондон "Любов до життя" : актуальність проблематики оповідання : 6-й клас / Т. Мізіна // Зарубіжна література. - 2018. - № 1 (січень). - С. 22-25.  
Джек Лондон прожив бурхливе, непросте та дивне життя. Він із дитинства заробляв на хліб, змінюючи одну професію на іншу. Місяці нелегкої, виснажливої роботи змінювалися в житті юнака місяцями вимушеного безробіття. У дні "золотої лихоманки", що охопила Америку, був золотошукачем, а потім військовим кореспондентом у період російсько-японської війни. Життєві поневіряння Джека Лондона познайомили його з героями майбутніх творів, яких він, ніби взявши за руку, сміливо виводив на сторінки своїх книжок.
 • Коркоць, Валентина. Проспер Меріме "Кармен" : 9-й клас  / В. Коркоць // Зарубіжна література. - 2018. - № 1 (січень). - С. 68-71. 
Твори видатного французького письменника, майстра новели Проспера Меріме не схожі на роботи Стендаля та Бальзака. на відміну від цих метрів, Меріме не перетворився на володаря думок усіх поколінь. Однак його художня проза - це життєва правда, що відчувається у кожній букві, "одягнена" в досконалу форму. Хоч творів у нього було не так уже й багато, проте вони стали класичними. За їхніми мотивами створено безліч екранізацій. За мотивами найвідомішого шедевра Меріме про пристрасну циганку Кармен створено майже два десятки однойменних екранізацій.

Краєзнавство. Географія. ТуризмУ газеті "Краєзнавство. Географія. Туризм" № 1 (січень), 2018 читайте:
 • Таємниці Антарктиди : 7-й клас // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2018. - № 1 (січень). - С. 21-23.  
  Пропонуємо цікаві матеріали для вчителя, які стануть у пригоді при підготовці до уроку за темою: "Географічне положення та дослідження Антарктиди. Українська дослідна станція"Академік Вернадський". Міжнародний статус материка. Антарктида й Антарктика". Матеріали можна також використати при підготовці презентації.
 • Захарченко, Людмила. Географічне положення Північної Америки : історія відкриття та освоєння : 7-й клас  / Л. Захарченко // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2018. - № 1 (січень). - С. 26-28. - Бібліогр.: с. 28.  
Відкриття Америки - Нового Світу - пов'язане з пошуками морського шляху до Індії, який відкрив у 1492 р. Христофор Колумб. Проте після прочитання скандинавських саг спадає на думку, що це відкриття не було першим. Автор пропонує здійснити цю захопливу драматичну подорож, одночасно досліджуючи берегову лінію материка.

Історія України

У газеті "Історія України" № 1 (січень), 2018 читайте:
 • Іваночко, Росина. Шлях до модернізації : всесвітня історія : 9-й клас / Р. Іваночко // Історія України. - 2018. - № 1 (січень). - Всесвітня історія. - 2018. - № 1. - С. 1-17.  
Кінець "довгого століття" ознаменувався утвердженням індустріального суспільства. Як це відбувалася в країнах "старого світу" описано в публікації.


До уваги викладачів англійської мови!

Львівська обласна бібліотека для дітей запрошує вас до співпраці!
Пропонуємо скористатись англомовними виданнями з фондів нашої бібліотеки. Можливо, вони допоможуть вам зробити уроки англійської ще цікавішими і результативнішими.

                                         

До ваших послуг:

 • Колекція англоамериканської дитячої книги – 800 найкращих художніх і пізнавальних книг для дітей, виданих в США;
 • Дитячі енциклопедії:
 • The World Book Encyclopedia of Science

 • World Book Young Scientist
 • Енциклопедія для дорослих:
      The World Book
  • Підшивки журналу:
         National Geographic
   • Двомовні словники, довідники, розмовники;
   • Підручники американських шкіл з англійської мови, літератури, географії, читанки для початкового і середнього рівня навчання;
   • Педагогічні журнали, газети, які видаються в Україні;
   • Інтернет-центр бібліотеки, за допомогою якого ви разом зі своїми учнями маєте можливість відвідувати англомовні сайти, здійснювати віртуальні екскурсії по різних країнах, спілкуватись з колегами з інших країн.

   Немає коментарів:

   Дописати коментар